Abracon Corporation ABLNO-V-106.250MHZ-T
ABLNO-V-106.250MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-V-106.250MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-V-106.250MHZ-T.pdf
Availability of ABLNO-V-106.250MHZ-T
QUANTITY
ABLNO-V-106.250MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-V-106.250MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLNO-V-106.250MHZ-T
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-V-106.250MHZ-T
Related LinksABLNO-V-10, ABLNO-V-106.250MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-V-106.250MHZ-T Details Description
Related parts for ABLNO-V-106.250MHZ-T
TRANS NPN 25V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC26H/AE26G/HPK26H datasheet.pdf
IC DAC 6BIT LP 2WIRE SER SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLOCK USER CONFIGURE 28-SSOP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 7.4A TO-220F datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf