Abracon Corporation ABLNO-V-106.250MHZ-T2
ABLNO-V-106.250MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLNO-V-106.250MHZ-T2
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLNO-V-106.250MHZ-T2.pdf
Availability of ABLNO-V-106.250MHZ-T2
QUANTITY
ABLNO-V-106.250MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLNO-V-106.250MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLNO-V-106.250MHZ-T2
3D ModelABLNO.pdfABLNO.stp
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±18ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLNO-V-106.250MHZ-T2
Related LinksABLNO-V-10, ABLNO-V-106.250MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLNO-V-106.250MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLNO-V-106.250MHZ-T2
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.2V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER INV 5TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
36 MODII HDR SRST B/A .100CL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf