Abracon Corporation ABLS-10.000MHZ-B2-T
ABLS-10.000MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-10.000MHZ-B2-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-10.000MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABLS-10.000MHZ-B2-T
QUANTITY
ABLS-10.000MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-10.000MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-10.000MHZ-B2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS.pdfABLS.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-10.000MHZ-B2-T
Related LinksABLS-10.0, ABLS-10.000MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-10.000MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABLS-10.000MHZ-B2-T
TERM BLOCK 3-LVL 2POS 5.08MM GRN datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
IC REG LIN W/SPR VSR 20-TQFN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 91 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 160KB FLASH 324BGA datasheet.pdf
MCU 32BIT 128KB 64QFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6TDFN datasheet.pdf