Abracon Corporation ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.11876MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 85°C COTS Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T.pdf
Availability of ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
QUANTITY
ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS.pdfABLS.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.11876MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsCOTS
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
Related LinksABLS-12.1187, ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T Details Description
Related parts for ABLS-12.11876MHZ-10-D4Y-T
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 3.9K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 16-SOIC datasheet.pdf
RES 20.27 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf