Abracon Corporation ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T
ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T
Brief Description
Crystal 13.0625MHz 50ppm 10pF 20 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T.pdf
Availability of ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T
QUANTITY
ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T
FamilyCrystals
SeriesABLS(RF)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.0625MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)20 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T
Related LinksABLS-13.0625M, ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T Details Description
Related parts for ABLS-13.0625MHZ-10-R20-D-T
CARDEDGE 15POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 50MA 140 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8SON datasheet.pdf
AM63195P103 VALVE datasheet.pdf
IC TXRX CAN FAULT TOL 14SOIC datasheet.pdf
TERMINAL Q 2 WTL 6/4 FF1 datasheet.pdf
RES SMD 2.74M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf