Abracon Corporation ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
Brief Description
Crystal 14.46366MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 105°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T.pdf
Availability of ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
QUANTITY
ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.46366MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
Related LinksABLS-14.46366, ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T Details Description
Related parts for ABLS-14.463660MHZ-10-J4Y-T
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
PREMIER SERIES MDT SHAFT ONLY 9" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.7A 29 MOHM SMD datasheet.pdf