Abracon Corporation ABLS-14.7456MHZ-K4T
ABLS-14.7456MHZ-K4T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-14.7456MHZ-K4T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-14.7456MHZ-K4T.pdf
Availability of ABLS-14.7456MHZ-K4T
QUANTITY
ABLS-14.7456MHZ-K4T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-14.7456MHZ-K4T
Internal Part NumberEIS-ABLS-14.7456MHZ-K4T
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-14.7456MHZ-K4T
Related LinksABLS-14.7, ABLS-14.7456MHZ-K4T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-14.7456MHZ-K4T Details Description
Related parts for ABLS-14.7456MHZ-K4T
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST/NO 16A QC TERM datasheet.pdf
CABLE KEYBRD 6 PIN DIN 2M PS/2 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 45NS 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf
VARISTOR 815V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Header 33 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf