Abracon Corporation ABLS-14.7456MHZ-K4T
ABLS-14.7456MHZ-K4T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-14.7456MHZ-K4T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-14.7456MHZ-K4T.pdf
Availability of ABLS-14.7456MHZ-K4T
QUANTITY
ABLS-14.7456MHZ-K4T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-14.7456MHZ-K4T
Internal Part NumberEIS-ABLS-14.7456MHZ-K4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS.pdfABLS.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-14.7456MHZ-K4T
Related LinksABLS-14.7, ABLS-14.7456MHZ-K4T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-14.7456MHZ-K4T Details Description
Related parts for ABLS-14.7456MHZ-K4T
BOX ALUM BLACK 7.4"L X 4.72"W datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SERIAL IN 16SSOP datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR SS CAP 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 GRN,RED,RED DIFF datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NOX4 0.3A 12VDC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2413 datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf