Abracon Corporation ABLS-7.3728MHZ-B4-T
ABLS-7.3728MHZ-B4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-7.3728MHZ-B4-T
Brief Description
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-7.3728MHZ-B4-T.pdf
Availability of ABLS-7.3728MHZ-B4-T
QUANTITY
ABLS-7.3728MHZ-B4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-7.3728MHZ-B4-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-7.3728MHZ-B4-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS.pdfABLS.stp
FamilyCrystals
SeriesABLS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency7.3728MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-7.3728MHZ-B4-T
Related LinksABLS-7.37, ABLS-7.3728MHZ-B4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-7.3728MHZ-B4-T Details Description
Related parts for ABLS-7.3728MHZ-B4-T
JUMPER-H1502TR/A3049S/H1502TR 6" datasheet.pdf
BATTERY VRLA 12V 3AH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 3.3A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
M2000 SIG HDR datasheet.pdf
OSC PROGR LVDS DIFF 7050 datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 12V datasheet.pdf