Abracon Corporation ABLS-LR-18.000MHZ-T
ABLS-LR-18.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS-LR-18.000MHZ-T
Brief Description
Crystal 18.0000MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS-LR-18.000MHZ-T.pdf
Availability of ABLS-LR-18.000MHZ-T
QUANTITY
ABLS-LR-18.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS-LR-18.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABLS-LR-18.000MHZ-T
TypeMHz Crystal
Frequency18MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS-LR-18.000MHZ-T
Related LinksABLS-LR-1, ABLS-LR-18.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS-LR-18.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABLS-LR-18.000MHZ-T
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MAPPER SONET/SDH OC12 516BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 5W T18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf