Abracon Corporation ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T.pdf
Availability of ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
QUANTITY
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS2.pdfABLS2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
Related LinksABLS2-24.0, ABLS2-24.000MHZ-B1U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-24.000MHZ-B1U-T Details Description
Related parts for ABLS2-24.000MHZ-B1U-T
CAP CER 5.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4840-A datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
GAGE MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf