Abracon Corporation ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T
ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T.pdf
Availability of ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T
QUANTITY
ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T
Related LinksABLS2-27.00, ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T Details Description
Related parts for ABLS2-27.000MHZ-D4YF-T
TACHOMETER LCD 5 CHAR 3.6V PNL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/4-48" BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
VOICE PATCH PANEL RJ45 TO RJ21 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23 datasheet.pdf