Abracon Corporation ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T
ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS2-30.000MHZ-B4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.450" L x 0.190" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.130" (3.30mm)