Abracon Corporation ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T
ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLS3.pdfABLS3.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABLS3-20.0, ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABLS3-20.000MHZ-D4Y-T
RES SMD 16.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
1.25MM F/L 12POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
8X3 MTE RCPT SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
LED XLAMP 6500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf