Abracon Corporation ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T
ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T.pdf
Availability of ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T
QUANTITY
ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T
Internal Part NumberEIS-ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLS7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T
Related LinksABLS7M-20.0, ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T Details Description
Related parts for ABLS7M-20.000MHZ-B-2-T
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 2B 20MA datasheet.pdf
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM R6 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 25LGA datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf