Abracon Corporation ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T
ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T
Brief Description
Crystal 15.3600MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US 3 Lead
Datasheet Download
ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T.pdf
Availability of ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T
QUANTITY
ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLSG.pdfABLSG.stp
FamilyCrystals
SeriesABLSG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15.36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US - 3 Lead
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T
Related LinksABLSG-15.3, ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T Details Description
Related parts for ABLSG-15.360MHZ-D2Y-T
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DEVELOPMENT BOARD FOR PIC18F452 datasheet.pdf
Connector Receptacle 88 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.015 OHM 1% 80W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
DIES MODULAR RJ45 8P8C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 90CRI 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 160MA 250V AXIAL datasheet.pdf