Abracon Corporation ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US 3 Lead
Datasheet Download
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T.pdf
Availability of ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
QUANTITY
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
Internal Part NumberEIS-ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABLSG.pdfABLSG.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABLSG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US - 3 Lead
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
Related LinksABLSG-24.57, ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T Details Description
Related parts for ABLSG-24.576MHZ-D2Y-F-T
IC POT DGTL 256POS 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 12V 35MA 6GHZ SOT23 datasheet.pdf
RES 50 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
STAINLESS STEEL ALTERNATIVE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3.3V 0.3A XDFN6 datasheet.pdf