Abracon Corporation ABM10-16.384MHZ-D30-T3
ABM10-16.384MHZ-D30-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-16.384MHZ-D30-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 20ppm 10pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-16.384MHZ-D30-T3.pdf
Availability of ABM10-16.384MHZ-D30-T3
QUANTITY
ABM10-16.384MHZ-D30-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-16.384MHZ-D30-T3
Internal Part NumberEIS-ABM10-16.384MHZ-D30-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-16.384MHZ-D30-T3
Related LinksABM10-16.38, ABM10-16.384MHZ-D30-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-16.384MHZ-D30-T3 Details Description
Related parts for ABM10-16.384MHZ-D30-T3
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
12 SIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf