Abracon Corporation ABM10-165-38.400MHZ-T3
ABM10-165-38.400MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-165-38.400MHZ-T3
Brief Description
CRYSTAL 38.4MHZ 10PF SMD
Datasheet Download
ABM10-165-38.400MHZ-T3.pdf
Availability of ABM10-165-38.400MHZ-T3
QUANTITY
ABM10-165-38.400MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-165-38.400MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ABM10-165-38.400MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM10-165
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability-15ppm, +20ppm
Frequency Tolerance-
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-165-38.400MHZ-T3
Related LinksABM10-165-3, ABM10-165-38.400MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-165-38.400MHZ-T3 Details Description
Related parts for ABM10-165-38.400MHZ-T3
IC MUX/DEMUX DUAL 1OF4 DHVQFN16 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 600W datasheet.pdf
MC6 24VDC SS SFTY CONT W/PWR-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf