Abracon Corporation ABM10-19.200MHZ-E20-T
ABM10-19.200MHZ-E20-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-19.200MHZ-E20-T
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 20ppm 10pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-19.200MHZ-E20-T.pdf
Availability of ABM10-19.200MHZ-E20-T
QUANTITY
ABM10-19.200MHZ-E20-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-19.200MHZ-E20-T
Internal Part NumberEIS-ABM10-19.200MHZ-E20-T
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-19.200MHZ-E20-T
Related LinksABM10-19.2, ABM10-19.200MHZ-E20-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-19.200MHZ-E20-T Details Description
Related parts for ABM10-19.200MHZ-E20-T
BOX ALUM UNPAINTED 7.56"LX4.37"W datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA 24-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 48A TO-247 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT TIN .156 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 910MA 290 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf