Abracon Corporation ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3
ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3.pdf
Availability of ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3
QUANTITY
ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3
Internal Part NumberEIS-ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3
Related LinksABM10-24.000, ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3 Details Description
Related parts for ABM10-24.000MHZ-18-E30-T3
IC CTLR HOTSWAP HV LATCH 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.6A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 125K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS STR DUAL .100" datasheet.pdf