Abracon Corporation ABM10-24.000MHZ-D30-T3
ABM10-24.000MHZ-D30-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-24.000MHZ-D30-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-24.000MHZ-D30-T3.pdf
Availability of ABM10-24.000MHZ-D30-T3
QUANTITY
ABM10-24.000MHZ-D30-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-24.000MHZ-D30-T3
Internal Part NumberEIS-ABM10-24.000MHZ-D30-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-24.000MHZ-D30-T3
Related LinksABM10-24.00, ABM10-24.000MHZ-D30-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-24.000MHZ-D30-T3 Details Description
Related parts for ABM10-24.000MHZ-D30-T3
IC TXRX RS485 20MBPS 10-DFN datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY 4CH DUAL AMP 48QFN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 900A DO200AB datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 227MA 1.36 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 54.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 105A datasheet.pdf
CLIP MINI ADH MNT NAT .75X.75" datasheet.pdf
RES SMD 2.049K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
RES 25 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf