Abracon Corporation ABM10-24.000MHZ-E20-T
ABM10-24.000MHZ-E20-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM10-24.000MHZ-E20-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM10-24.000MHZ-E20-T.pdf
Availability of ABM10-24.000MHZ-E20-T
QUANTITY
ABM10-24.000MHZ-E20-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM10-24.000MHZ-E20-T
Internal Part NumberEIS-ABM10-24.000MHZ-E20-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM10.pdfABM10.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM10-24.000MHZ-E20-T
Related LinksABM10-24.0, ABM10-24.000MHZ-E20-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM10-24.000MHZ-E20-T Details Description
Related parts for ABM10-24.000MHZ-E20-T
JUMPER ZQV 4N/41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
DIE SET ASSY GAGE BLOCK M/5 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 500V 16A TO220AB datasheet.pdf