Abracon Corporation ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3
ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3.pdf
Availability of ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3
QUANTITY
ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3
Internal Part NumberEIS-ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3
Related LinksABM11-26.000, ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3 Details Description
Related parts for ABM11-26.000MHZ-18-BY-T3
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INDICATOR PB RND RED LED ILLUM datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 5MHZ M2J datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CBL CLAMP M32 13-20MM BRASS IP68 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RFID INLAY DRY UHF AD-236U7 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADPTR 12V 65W datasheet.pdf