Abracon Corporation ABM11-26.000MHZ-D2X-T3
ABM11-26.000MHZ-D2X-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-26.000MHZ-D2X-T3
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-26.000MHZ-D2X-T3.pdf
Availability of ABM11-26.000MHZ-D2X-T3
QUANTITY
ABM11-26.000MHZ-D2X-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-26.000MHZ-D2X-T3
Internal Part NumberEIS-ABM11-26.000MHZ-D2X-T3
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM11-26.000MHZ-D2X-T3
Related LinksABM11-26.00, ABM11-26.000MHZ-D2X-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM11-26.000MHZ-D2X-T3 Details Description
Related parts for ABM11-26.000MHZ-D2X-T3
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 2A SOD123S datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
TEST LEAD STACK BANANA 36" BLUE datasheet.pdf