Abracon Corporation ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 20ppm 10pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3.pdf
Availability of ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
QUANTITY
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
Internal Part NumberEIS-ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM7 and ABM11 Crystals
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM11
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
Related LinksABM11-36.00, ABM11-36.000MHZ-D2X-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3 Details Description
Related parts for ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
IC HEX INVERTER GATE 8-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 73V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf