Sullins Connector Solutions ABM12DRKN-S328
ABM12DRKN-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ABM12DRKN-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156"
Datasheet Download
ABM12DRKN-S328.pdf
Availability of ABM12DRKN-S328
QUANTITY
ABM12DRKN-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM12DRKN-S328
Internal Part NumberEIS-ABM12DRKN-S328
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBrown
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM12DRKN-S328
Related LinksABM12DR, ABM12DRKN-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABM12DRKN-S328 Details Description
Related parts for ABM12DRKN-S328
RES SMD 240 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 80MA TO-18 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf