Sullins Connector Solutions ABM15DTAT-S664
ABM15DTAT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ABM15DTAT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ABM15DTAT-S664.pdf
Availability of ABM15DTAT-S664
QUANTITY
ABM15DTAT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM15DTAT-S664
Internal Part NumberEIS-ABM15DTAT-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM15DTAT-S664
Related LinksABM15DT, ABM15DTAT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABM15DTAT-S664 Details Description
Related parts for ABM15DTAT-S664
RES ARRAY 2 RES 20 OHM 0606 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8-9BIT INVERT 24SSOP datasheet.pdf
IC CNTRLR BATT CHRG 24-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301H 3/4-48" CLEAR datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf