Abracon Corporation ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM2.pdfABM2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
Related LinksABM2-24.57, ABM2-24.576MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CORD PWR R/A FEMALE-OPEN END 1M datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 28 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 CMOS 24QFN datasheet.pdf
MIN D MA PCR NON MAGNETIC_9P_CRI datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf