Abracon Corporation ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
ABM2-27.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM2-27.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM2-27.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM2.pdfABM2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABM2-27.00, ABM2-27.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM2-27.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
CONN HEADER .100 DUAL R/A 8POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 11A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 459 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 114MA 10 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf