Abracon Corporation ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 9.8304MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM2.pdfABM2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
Related LinksABM2-9.830, ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 2500UF 450V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
WBN-M20 BRASS LOCKNUT datasheet.pdf
CAB CON 20 PIN F80 A176 STAN datasheet.pdf
THERMAL REED SWITCH 60C 200V BRE datasheet.pdf