Sullins Connector Solutions ABM25DSEH-S328
ABM25DSEH-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ABM25DSEH-S328
Brief Description
CONN EDGE DUAL .156 EYELET 50POS
Datasheet Download
ABM25DSEH-S328.pdf
Availability of ABM25DSEH-S328
QUANTITY
ABM25DSEH-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM25DSEH-S328
Internal Part NumberEIS-ABM25DSEH-S328
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBrown
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM25DSEH-S328
Related LinksABM25DS, ABM25DSEH-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ABM25DSEH-S328 Details Description
Related parts for ABM25DSEH-S328
IC FPGA 660 I/O 1156FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT363 datasheet.pdf
POT 50 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.2PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf