Abracon Corporation ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T.pdf
Availability of ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
QUANTITY
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3.pdfABM3.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
Related LinksABM3-18.43, ABM3-18.432MHZ-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3-18.432MHZ-D2Y-T Details Description
Related parts for ABM3-18.432MHZ-D2Y-T
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
MINI AMP-IN 22-18AWG PTLP/PHBZ datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS datasheet.pdf