Abracon Corporation ABM3B-12.000MHZ-B2-T
ABM3B-12.000MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-12.000MHZ-B2-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-12.000MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABM3B-12.000MHZ-B2-T
QUANTITY
ABM3B-12.000MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-12.000MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-12.000MHZ-B2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3B.pdfABM3B.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-12.000MHZ-B2-T
Related LinksABM3B-12.0, ABM3B-12.000MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-12.000MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABM3B-12.000MHZ-B2-T
IC TOUCH SCRN CONTROLLER 16SSOP datasheet.pdf
IC 2.63V SUPPLY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 60A TO264 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
RES 39.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR BTS CB VW 5 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
IC DDR2 1GB 400MHZ 60BGA datasheet.pdf