Abracon Corporation ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T
ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T
Brief Description
Crystal 12.1875MHz 30ppm 10pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T.pdf
Availability of ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T
QUANTITY
ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T
TypeMHz Crystal
Frequency12.1875MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T
Related LinksABM3B-12.187, ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T Details Description
Related parts for ABM3B-12.1875MHZ-10-D4-T
BOX ABS BLUE 3.35"L X 2.21"W datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DSUB 24X7 F PCB G 50OHM HP T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 6TDFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf