Abracon Corporation ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-12.288, ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-12.288MHZ-10-1-U-T
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.62MM datasheet.pdf
POT 10K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 150VDC datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM GREEN datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf