Abracon Corporation ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-12.28, ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-12.288MHZ-B-4-Y-T
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TAPE DBL COATED 9495LE 1"X60YD datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN F PLUG STR datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
IC UCODE G2XL SOT886 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL ZP 4/1AN/14 datasheet.pdf
VARISTOR 247V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf