Abracon Corporation ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T
ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-13.560, ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-13.560MHZ-10-1-U-T
CONN HEADER 56POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" DL SMD RA datasheet.pdf
SENS FIBER GROOVE HEAD THRU BEAM datasheet.pdf
IC PFC/PWM COMB CNTRLR 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 34 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
DUAL OVERCURRENT RELAY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
48" 10 WIRE PLASTIC XMTR T CABLE datasheet.pdf