Abracon Corporation ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T
ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 15.3600MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency15.36MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-15.360, ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-15.360MHZ-10-1-U-T
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 1W 84DB 50MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HI-PERF FILTER SNP 115/250VAC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 600W datasheet.pdf