Abracon Corporation ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T
ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-16.384, ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-16.384MHZ-10-1-U-T
IC AMP LIMITING POST HS 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2-FB 90POS 5ROW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 2.5MM BLACK datasheet.pdf