Abracon Corporation ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-20.000, ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-20.000MHZ-10-1-U-T
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO204AC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 630V NP0 1210 datasheet.pdf
IC COUNTER PRESET UP/DOWN 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 16A HINGE LEVER datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH LIMIT CABLE PULL SAFETY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf