Abracon Corporation ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-20.00, ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-20.000MHZ-B-4-Y-T
IC PROM SRL/PAR 1.8V 32M 48TSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE PLUG THUMBSCREW 9POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 30MA 1.05 OHM datasheet.pdf