Abracon Corporation ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-25.00, ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-25.000MHZ-B-4-Y-T
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RELAY SSR 35A 3PH SCREW 2PL datasheet.pdf
RES KIT 10K-97.6K 1/16W 2880PCS datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CABLE 4COND 6AWG BLACK SHLD 100' datasheet.pdf