Abracon Corporation ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-27.00, ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-27.000MHZ-B-4-Y-T
IC DSP FIXED-PT 144-LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V/1.8V 0.8A 12MLF datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CONV DC-DC 5V 3A 15W PCB datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MINITEK ACTIVE LATCH HSG datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf