Abracon Corporation ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 20ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C COTS Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T.pdf
Availability of ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
QUANTITY
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±35ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
RatingsCOTS
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
Related LinksABM3B-27.120, ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T Details Description
Related parts for ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
JUMPER-H1503TR/A2015W/H1501TR 5" datasheet.pdf
CONN TERMINATOR ADAPT BNC 93OHM datasheet.pdf
SIDE THRU-BEAM PNP L-ON ROBOTIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FRONT PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf