Abracon Corporation ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 20ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C COTS Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T.pdf
Availability of ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
QUANTITY
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3B.pdfABM3B.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±35ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
RatingsCOTS
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
Related LinksABM3B-27.120, ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T Details Description
Related parts for ABM3B-27.120MHZ-10-B2H-T
VARISTOR 805V 70KA CHASSIS datasheet.pdf
IC MPU 603E 233MHZ 255CBGA datasheet.pdf
IC 3-TO-8 DECODER/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RECEPT 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3 datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 7POS 3.81MM GRN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.2A SOT323-5 datasheet.pdf