Abracon Corporation ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-27.12, ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-27.120MHZ-B-4-Y-T
CBL RIBN 34COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC UART QUAD W/FIFO 64-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC 12BIT 8-CHANNEL ADC 20-QSOP datasheet.pdf
METER EARTH GROUND CLAMP datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM SNGL SMD RA 5POS datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 16.51MM datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf