Abracon Corporation ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T
ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-48.000, ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-48.000MHZ-10-1-U-T
LED PNL MT 1" 12V WT DOME WHT datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD SGL 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48LFBGA datasheet.pdf
IGBT 650V 18A 70W PG-TO247-3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf