Abracon Corporation ABM3B-48.000MHZ-B2-T
ABM3B-48.000MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-48.000MHZ-B2-T
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-48.000MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABM3B-48.000MHZ-B2-T
QUANTITY
ABM3B-48.000MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-48.000MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-48.000MHZ-B2-T
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-48.000MHZ-B2-T
Related LinksABM3B-48.0, ABM3B-48.000MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-48.000MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABM3B-48.000MHZ-B2-T
RES SMD 442K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1853BR/H9991TR 3" datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 200MW SOD523F datasheet.pdf
RES 6.80 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 25POS THRUHL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
BOARD DEV FOR EPC2032 100V datasheet.pdf
470UF 200V 25X30MM 85C 5000H datasheet.pdf