Abracon Corporation ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABM3C-20.0, ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
IC OPAMP GP 500KHZ 14DIP datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A TO-92 datasheet.pdf
IC MPU EP9 166MHZ 208LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf